Излъгаха ме в ГЕРМАНОС Печат Е-мейл
Оценка на читателите: / 4
Слаба статияОтлична статия 
МАГАЗИНИ
Написано от mariaaa   
Вторник, 23 Юни 2009 23:51

Закупих лаптоп от Германос, на изплащане и в оферта с 3 джи юесби модем. Изрично ги попитах дали интернетът е благонадежден, дали е бърз и дали нявсякъде има обхват. Изрично ги попитах, защото не искам да плащам за нещо, което няма да ми върши работа. Не ме осведомиха за условия по гаранция, нито при какви случаи и условия мога да върна стоката. Въобще гледаха почти никаква информация да не ми дават. Не ми дадоха и копие или оригинал от договора. Понеже нямаха в наличност от съответния лаптоп, ми казаха да отида на другия ден да си го взема. Нямах възможност да отида и затова го взе майка ми. Накарали са я да подпише гаранционни условия и да гледа да изкопира моя подпис. Мен никой не ме е запознал предварително с тези условия. Пробвах интернета и установих, че напълно противоречи на това, в което ме убеждаваха те. Изключително бавен, а извън града нямаше никакъв обхват. Отидох още на следващия ден, за да се оплача и те ми казаха да изчакам, че не мога върна лаптопа, че не мога да разваля договора, въобще с няколко думи, че съм задължена да плащам вноски за лаптопа + 2 години безполезния им интернет. След няколко часа отидох пак, за да напиша в регистъра в магазина, че имам оплакване и би трябвало да ми издадат акт за рекламация (поне така разбрах от близки), но не ми издадоха такъв акт. Казаха ми да изчакам до Понеделник, за да попитат в ентралата в София дали мога да прекратя договора, като заплатя на един път лаптопа и напълно се откажа от 3 джи модема. Имам усещането, че искат да протакат, докато изтече някакъв срок или просто, докато ми писне и се откажа сама. Искам да попитам какво мога да направя в случая? Имам ли въобще някакви права, след като са постъпили некоректно и са ме излъгали в качеството на предлаганите услуги; не са ме запознали предварително с всичката нужда информация относно покупката; не са ми дали договор в момента на подписването; не са ми дали акт за рекламация, за който разбрах, че са длъжни да ми дадат?

 

Случайни статии

Коментари 

 
0 #4 draznitel 2010-03-19 12:22
А народа може ли да е толкова глупав бе Като не ви кефи , спрете да им плащате да си гледат работата , какво само мрънката и си плащате като попове ? Ми много ясно, че като сте овци всичките ще ви набутват яко
Цитиране
 
 
0 #3 Христов 2010-02-02 03:38
Любимата ми практика,която се прилага в германос е като отидеш да си преподпишеш договора или по някаква друга причина се пъхнеш в някои от магазините им почват да ти предлагат техните оферти за пакети минути или телефони и по такъв начин ти го обясняват, че те карат да се чувстваш наистина привилигирован и едва ли не офертата е направена само и единствено за теб (като дългогодишен абонат). В следващият момент като отвориш каталог виждаш, за един нов абонат абонат, който дали ще задържат и година, има много по-зигодни или същите предложения. Пред последният път като ходих да преподписвам договора си се опитаха да ми пробутат един от въпросните лаптопи.Обясниха ми, че като дългодишен абонат мога да си взема лаптоп на изплащане на специална цена.Сметнах на бързо от месечните вноски крайната цена и найстина не беше лоша. Много сериозно се замислих и момичето отиде да го изкара да ми го покаже. Докато се мъчеше с кутията аз доразгледах офертата и видях, че освен месечната вноска за лаптопа трябва да плащам и безполезният (за мен) интернет. Потитах я дали само с интернет план мога да си го взема и тя ми каза да, след което последва : Ама то е много готино, ще имаш интернет в автобуса ......(без коментар).После видях, че от такава оферта може да се възползва всеки. Разбиха ми се илюзиите, че найстина съм важен клиент.
Много странна политика имат германос в последно време. Маркетинговата им стратегия въобще не е подходяща за сегащната криза - да лъжат хората да подписват най-различни договори за минути или интернет.
Цитиране
 
 
0 #2 2010-02-01 20:10
ot Germanos sa pulni lujci!
Цитиране
 
 
0 #1 Ивелин 2009-10-04 00:15
Значи днес към 2 часа си закупих лаптоп със 3г модема като в началото попитах как е интернета а те ми казаха 2.5 мегабайта в секунда!Очудих се от добрата скорост и си казах това е златна находка!Сега трябва да изчакам 24-48 часа преди да стартирам модема !Свързах се с интернета на стария ми Комп и след прочетеното в Интернет разбирам че глобул ме вързаха с много опасен договор!В картата ще имам 2500 мегабайта !Истегля ли тези 2500 мегабайта започвам да си плащам всеки мегабайт!А това е ебати глупоста та аз един филм не мога да си сваля!Може ли така да мамите Народа не ви ли е срам бе нещастници!
Цитиране
 

Добави коментар


Защитен код
Обнови